Në derbin e Manchesterit kollet City.

08.04.2013 (komentet: 0)

Kampioni i Anglis Manchester City e ka fituar derbin e Manchesterit pas fitores midis Old Traford 1-2.

Në këtë ndeshje dominouan mysafiret, pothuajse nfa fillimi i ndeshjes.

Pjesa e parë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë City, tamon si Kampion i tregoj vendasve se ende janë gjallë, dhe se kot nuk janë Kampion i Anglisë.

Në minutën e 51, James Milner shënoi për 0-1.

Reagimi i vendasve erdhi shpejtë, në minutën e 59 Kompany i City-t shënoi në rrjeten e gabuar për të barazuar shifrat në 1-1.

City nuk u demoralizua pas golit, dominoi dhe mundin e shagoi ne gol, ishte minuta e79  kur Sergio Aguero shënoi për fitorën e Cityt.

Në fund Man Utd 1 Manc City 2.

Shkruajti Lulzim Ademi.

Kthehu mbrapa

Shto koment