Futbollisti i Gallatasarajit shënon një supergol: e mahnitshme! (video)

18.09.2016 (komentet: 0)

26747

 
 

Në Superligën turke luhet java e katërt. E në kuadër të kësaj jave, në Stamboll, në “Türk Telekom Arena”, është zhvilluar mbrëmë takimi midis Gallatasarajit dhe Çajkur Rizesporit.

 

 

Gallatasaraji ka fituar 2-0, dhe protagonisti absolut ka qenë Eren Derdijok, një futbollist me origjinë turke, por me nënshtetësi zviceriane.

Ai i ka shënuar të dy golat, por i parë ka qenë i jashtëzakonshëm. Një ekzekutim i përkryer, me kurriz nga porta.

Një gol që shumë rrallë shihet në stadiume, thjesht fantastik!

Eren Derdijok është në sezonin e tij të parë te Gallatasaraji, pasi u transferua gjatë kësaj vere nga një skuadër tjetër e Stambollit, nga Kasëmpasha.

Ai ka shënuar katër gola deri tani, duke kryesuar dhe renditjen e golashënuesve. Derdijok ka luajtur për shumë vite në kampionatin gjerman, ndërkohë që karrierën futbollistike e ka nisur në Zvicër. /tesheshi.com/    

 

Kthehu mbrapa

Shto koment