EL: Chelsea mboshtë Rubin Kazanin 3-1

04.04.2013 (komentet: 0)

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Rubin Kazanit në Stamford Bridge, për të siguruar një avantazh para ndeshjes kthyese të 1/4-ës së finales në Europa League.

Chelsea e dominoi këtë takim nag fillimi. Goli i parë u shënua nga Fernando Torres, i cili realizoi pas 16 minutash lojë nga afërsia.

Në minutën e 32-të pas një goditje të fuqishme në zonë ishte Victor Moses ai që realizoi për 2-0 dhe epërsinë solide të Chelseat.

Me anë të një penaltie (41’) u kthyen në lojë rusët, pasi i sakt u tregua Natcho.

Në pjesën e dytë përkundër inkuadrimit të Rondon, Rubini nuk shënoi gol, por vetëm sa e pranoi.

Një harkim të bukur të Matas në zonë e shfrytëzoi Fernando Torres, i cili me kokë realizoi për 3-1.

Me këtë fitore Chelsea siguron avantazh solidi para ndeshjes kthyese që zhvillohet në Rusi pas një jave.

Kthehu mbrapa

Shto koment